Historie klubu

Sokol Zvole byl podle uchované zakládací listiny založen v roce 1923 jako Sokol Zvol. První „sokolové“ se věnovali především gymnastice, ale podle pamětníků zde bylo i hokejové mužstvo. První fotbalové hřiště bylo otevřeno až v roce 1942.

Fotbal se úspěšně rozvíjel a v roce 1956 měl už v mistrovských soutěžích týmy nejen mužů, ale i dorostu a dokonce i žáků. Úroveň hráčů i klubu se začala zvedat. Za předsedování Miroslava Hrubého se zvýšila i technická úroveň klubu, přibyly nové šatny, míče, dresy, zlepšila se údržba trávníku. Dostavily se i úspěchy, muži už nikdy nesestoupili a po výhře v Měchenicích vyhráli roku 1968 Jiráskův memoriál, později přejmenovaný na pohár Vltavanu.

Ve zvolském týmu se urodilo mnoho skvělých hráčů. Zatím nejlepším odchovancem Zvole je Dominik Plechatý, který to ze Zvole přes Motorlet a Spartu dotáhl až do národního týmu. Velkým vzorem pro mladé hráče je také Petr Gabriel, bývalý hráč Sparty a české reprezentace, který po ukončení aktivní kariéry hrál za zvolský A tým.

podporují nás